XENIA — Entries for Wednesday’s Aug. 2 first day of Greene County Fair harness racing action. Listed by post position, horse name (driver/trainer)
RACE 1: OCRA 2 year old colts, 1st division, pace
Total Purse $12,111
1. Thatsoveryfancy (Jack Dailey/Dustin Pfeifer)
2. Johnny Horse Race (Dan Noble/Dan Noble)
3. Abba Official (Dan Noble/Bret Schwartz)
4. Mighty Rock (Ryan Holton/Steve Carter)
5. Woody’s Boy (Roy Wilson/Kent Saunders)
6. Allgonowhoa (Jeff Nisonger/Jim Dailey)
7. Ohio Prince (Ken Holliday/Sherri Holliday)
8. Johnny Chip (Kyle Ater/Dan Ater)
RACE 2: OCRA 2 year old fillies, 1st division, pace
Total Purse: $11,937
1. Jenn On the Rocks (Ken Holliday/Sherri Holliday)
2. Westward Ho Lady (Dan Noble/Jim Arledge Jr.)
3. Tipp City (Hugh Beatty/Don Conkright)
4. Rock N Boogy (Scott Cisco/Jim Dailey)
5. Jetstream Johnnie (Bruce Sturgeon/Joe Essig)
6. Feelin Enraptured (Jeff Nisonger/Mark Wagner)
7. Crown Time Fdfeeln (Ryan Holton/Steve Carter)
RACE 3: OCRA 2 year old colts, 1st division, trot
Total Purse: $9,916
1. Crews Hilltopper (n/a /Larry Tinch)
2. Thaddaeus (Logan Powell/Clarence Foulk)
3. T H Diamond (Roy Burns/Terry Groves)
4. Bold Creation (Dan Noble/Dan Noble)
5. Bofracas (Jeff Nisonger/Jeff Nisonger)
6. Kid With Rythm (Jack Dailey/Doug Hunt)
RACE 4: Ohio Ladies Pace Non-Winners $16,000 in 2017, pace
Claiming: $5,000
1. Look Kimbo (Devan Miller/Devan Miller)
2. Womans World (Rebecca Chambers/Rebecca Chambers)
3. Cielle (n/a /Devan Miller)
4. Garfish (Meredith Noble/Meredith Noble)
5. Lcb Thunder (Bobbie Jo Brewer/Patricia Brewer)
RACE 5: SIGNATURE SERIES: Ray Henley Memorial, 1st division, trot
1. Count Full Mac (Bud High/Bud High)
2. Sum It Up (Joseph Putnam/Joe Putnam)
3. Parkhill Maverick (Dan Noble/Keri Brammer)
4. Sand India Blu (Ty Van Rhoden/Ty Van Rhoden)
5. No Whip Chip (n/a /Hugh Beatty)
RACE 6: OCRA 2 year old Fillies, 2nd division, pace
Total Purse: $11.937
1. Illmakeyousmile (Trevor Smith/Jeff Smith)
2. Crosswind Butercup (Jeff Nisonger/David Elliott)
3. Bad Tigress (Ryan Holton/Steve Carter)
4. Asfastasmysister (Ken Holliday/Sherri Holliday)
5. Ellarie Finn (Jack Dailey/Doug Hunt)
6. Rocknroll Ruby Roo (n/a /Carla Asher)
6. Mcritaville (Shawn Barker II/Jim Arledge Jr.)
RACE 7: OCRA 2 year old Fillies, 1st division, trot
Total Purse: $10,248
1. Waves of Fire (Dan Noble/Dan Noble)
2. Deep To The Green (Jim Dailey/Jim Dailey)
3. Brushyacresmarykay (Wyatt Avenatti/David Avenatti)
4. Non Smoker (Dan Noble/Dan Noble)
5. My Lovely Babe (Shawn Barker II/Jim Arledge Jr.)
6. Mary Mag Delene (Hugh Beatty/Hugh Beatty)
7. Rose Run Ida (Ryan Holton/Steve Carter)
RACE 8: OCRA 2 year old Colts, 2nd division, pace
Total Purse: $12,111
1. Bestbeanative (Kevin Cane/Kevin Cane)
2. Captain Pink Mandm (Tyler Shehan/Mark Winters Sr.
3. Hot Sriracha Man (Jeff Nisonger/Jim Dailey)
4. Cg’s Boy Toy (Roger Hughes Jr./Roger Hughes Jr.)
5. Jamaican A Bundle (Jack Dailey/Harold Ward)
6. Feelin American (Dan Noble/Bret Schwartz)
7. Big Town Joe (Jack Dailey/Chad Moore)
RACE 9: OCRA 2 year old Fillies, 2nd division, trot
Total Purse: $10,248
1. Creekside Winner (Dan Noble/Dan Noble)
2. Mission On My Mind (Dan Noble/Dan Noble)
3. Triumphant Dixie (Bill Long Jr./Rodney Harness)
4. Kt’s On A Mission (Hugh Beatty/Hugh Beatty)
5. Frisky Favors (Tyler Shehan/Mark Winters Sr.)
6. Dontforgetyourluck (Jeff Nisonger/Jeff Nisonger)
7. Queen City Star (Ryan Holton/Steve Carter)
RACE 10: OCRA 2 year old Fillies, 3rd division, pace
Total Purse: $11,937
1. Rainbow Magic (Wyatt Avenatti/Brian Georges)
2. Cansherocklikedoc (Ryan Holton/Steve Carter)
3. Shezanother B B (Parker Smith/Mike Rowe)
4. Big Bad Filly (Ken Holliday/Sherri Holliday)
5. Dragon Me Down (Jeff Nisonger/David Elliott)
6. Lookout Eleanor (Devan Miller/Devan Miller)
7. Highway To Rock (Dan Noble/Jim Arledge Jr.)
RACE 11: OCRA 2 year old Colts, 2nd division, trot
Total Purse: $9,916
1. Cc Bank (Tony Croft/Dan Noble)
2. Rose Run Thomas (Scott Cisco/Jim Dailey)
3. Kandy’s Houdini (Roy Wilson/Aj Carlo)
4. Silver Buckeye (n/a / Jim Arledge Jr.)
5. Jessie’s Mission (Jack Dailey/Jim Pollock Jr.)
6. Boy Number One (Chad Moore/Chad Moore)
RACE 12: OCRA 2 year old Colts, 3rd division, pace
Total Purse: 12,111
1. Big Bad Bobby (Ryan Holton/Steve Carter)
2. I’m Hungover (Wyatt Avenatti/Brian Georges)
3. Big Cc’s Rock (Jeff Nisonger/Jim Dailey)
4. Nell Raiser (Jeff Nisonger/Mark Wagner)
5. Jus Chillin It (Dan Noble/Dan Noble)
6. Smell That Rock (Dan Noble/Jim Arledge Jr.)
7. Uber Hanover (Ken Holliday/Sherri Holliday)
RACE 13: SIGNATURE SERIES Ray Hanley Memorial, 2nd division, trot
1. Northmedo Rocky (n/a /Mike Medors)
2. Blue Boy Yankee (Randal Smith/Randal Smith)
3. Put On The Day (Zachery Highers/Joe Putnam)
4. Rose Run Princess (Devan Miller/Devan Miller)
5. W W (Jack Dailey/William Hartman)